TEKRAR MERHABAUzun süre oldu, kendi adımızı taşıyan web sitesinde dostlarımıza seslenmeyeli. Evet farkındayız, sizi biraz fazlaca beklettik. Eski sitemizi önce bakıma alıp sonra da teknik nedenlerle tarihe gömüşümüzün üstünden epey bir süre geçti.

Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinin yükselişi ve internet kullanıcılarının ilgisinin bu ortamlara kayması ile birlikte klasik forum siteleri yavaş yavaş popülerliklerini kaybetmeye başlamışlardı bizim sitede teknik sıkıntılar baş göstermeye başladığında. Diğer hobi sahipleri gibi motosiklet meraklıları için de kendilerine benzer insanları keşfetmek, onlarla gerek gerçek gerekse sanal ortamlarda paylaşımda bulunmak daha kolay hale gelmişti artık ve diğer bir çok site gibi bizimkinde de ziyaret trafiği bir hayli azalmıştı. İlk tasarımından sonrasına değişen şartlar ve değişen teknolojiler de sitenin değişme ya da kapanma zamanının geldiğini haber vermekteydi artık. Biz de bir süre nadasa bıraktık web sitemizi. Facebook yeterince olanak tanımaktaydı zaten haberleşmek, ortak paylaşımlarda bulunmak için.

Biraz argo olacak ama hani bir atasözü vardır, "El şeyiyle gerdeğe girilmez" diye; Facebook'un sürekli değiştirdiği ayarlar, getirdiği kurallar vs derken "Bu böyle olmayacak, sitemizi yeniden açmalı ve  kulübümüzle ilgili tüm faaliyetlerin merkezi yapmalıyız" dedik. Bunun için konuştuk, tartıştık, araştırdık ve sonuçta 15 yıldan eski köklerimize dönerek yeni sitemizi esas olarak SuperEvaRiders'ı anlatacak, kulüple birlikte motosikletli yaşamla ilgili de bilgiler verecek, Rider'ların deneyimlerini ve hikayelerini paylaşacak, eskiyle bağlarını koparmayacak ama güncelliğini de yitirmeyecek bir yapıda tasarladık.

Menü adlarından da anlayabileceğiniz üzere tasarımın özünde SuperEvaRiders kulübünün kimliği ve o kimlik bütünlüğünü oluşturan parçalar yani Rider'lar var. Bunun yansıması olarak da kulüple ilgili haberler ve kulüp kimliğiyle düzenlenmiş gezileri anlatan yazılar geliyor sırada. Biraz bizi anlatan biraz da genel olarak motosikletli yaşama dair bilgiler, tavsiyeler içeren makalelerimiz de var tabi. İlk başta biraz da örnek olabilsin diye belli yazıları ekleyebildik sitenin yeni haline. Yepyeni yazılarla birlikte eski siteden yavaş yavaş seçerek yazı eklemeye de devam edeceğiz, kesin olarak söz veremesek de haftada 1-2 yeni ya da "eski ama bu site için yeni" yazıya hazırlıklı olun.

Eski sitemizin göçmesine neden olan ana unsur fotoğraf galerimizdi. Farkında olmadan o kadar çok gezmiş ve o kadar çok fotoğraf çekmişiz ki bir süre sonra sitenin galerisi pes etti ve "gezmeyin, yemeyin ve fotoğraf çekmeyin artık" dedi bize. Biz bu isteğe pek uyamasak da en azından yayınlamayı kestik bir süreliğine. Yaklaşık 15 yıllık fotoğrafları elden geçirip derledik ve yıllara, etkinliklere göre ayırarak grupladık. SuperEvaRiders'ın 15 yıllık tarihinde yenilen tüm haltları neredeyse eksiksiz olarak yeni sitenin fotoğraf galerisinde bulabilirsiniz.

Biliyorsunuz ya da bilmiyorsunuz şu anda merkez İstanbul ve en az merkez kadar eski kadim şubemiz İzmir'in yanına Ayvalık ile birlikte bir süre ara vermiş olan Antalya da eklendi geçtiğimiz yılın son aylarında. Sitemizde tüm şubeler için haftalık olağan toplantı ve buluşma mekanlarının güncel bilgilerine de ulaşabilir, sadece sanal ortamda değil gerçek ortamda da bizimle birlikte olabilirsiniz.

Şimdilik sitemizin ana yapısı bu şekilde. Yazılar ve fotoğraflar sadece site yönetimi tarafından eklenebiliyor ve eski sitedeki forum yapısı bu sitede yok. Bununla birlikte mevcut yazılara yorum seçeneklerimiz site kullanıcılarının da oldukça ayrıntılı paylaşımlar yapmasına izin verecek yapıda. Eski sitedeki forum yazılarından da hatırlayacak olursak aramızda kalemi kuvvetli pek çok insan bulunmakta. Zaman içinde kalemine, bilgi ve deneyimlerine güvendiğimiz üyelerimize editörlük görevi de verebiliriz.

Şimdilik siz üyelerimizin yapması gereken esas iş üyeliklerinizi aktif etmek. Eski siteye üye olduğunuz e-posta adreslerini hatırlıyorsanız sol yandaki "Kullanıcı Girişi" ekranında "Yeni Parola İste" linkine tıklayıp e-postanızı girerek "Yeni parolayı gönder" butonuna basın ve bu adrese gelecek iletideki direktifleri uygulayın. Bir sorunla karşılaşırsanız sol menüdeki "İletişim" linkinden bize haber verin. Eski e-posta adresinizi hatırlamıyorsanız biraz bekleyeceksiniz. Bir kaç gün içinde eski veri tabanımızdaki tüm kullanıcılarımıza aktivasyon e-postaları göndereceğiz ve site üzerinden de duyurusunu yapacağız. Bu adresler halen yaşayan e-posta adresleriyse size tekrar ulaşmış olacağız. Eski sitenin üyesi olduğunuzu hatırlıyorsanız ama toplu gönderim duyurumuzu yaptıktan sonra hala bir aktivasyon iletisi almadıysanız yeniden üyelik oluşturmak zorundasınız demektir. Unutmayın, siteye üye olmazsanız yorum da yapamazsınız...

Evet, yeniden merhaba derken biraz uzun yazdık galiba. Yazımızı Mevlana'nın bir sözüyle bitirelim:

"Dünle beraber gitti cancağızım ne kadar söz varsa düne ait. Şimdi yeni şeyler söylemek lazım."

 

Tekrar hoşgeldiniz...


SuperEvaRiders kullanıcısının resmi