SuperEvaRiders Klasikleri: KıyıköyMayıs gelince hazır ederiz çantaları. Yalnız fazla fazla doldurmak yok. Çadırını unutma! Uyku tulumu, mat yanında, akşamına serin olur üzerine bir polar şart. Şort da olur, parmak arası da ama botları asla arkada bırakma. İkramlık bir şeylerin varsa yanında, at çantana; gerisini orada hallederiz dostum. Şimdi depon dolu, kaskın, montun evrakların hazır; atla motoruna bas marşa, istikamet toplanma yeri. Nereye mi gidiyoruz? Eskiden "Medea" yani Midye derlermiş adına, şimdilerde Kıyıköy; ama biz kısaca "Huzur" diyoruz oraya.

Karpuz kabuğunun düşmesini bilmem, Kıyıköy için kurtlanmaya başladık mı gelmiştir bizim için sezon. İstanbul'a 175km uzaklıkta olan kamp alanı derenin kenarında, ağaçların arasında ateş için geniş de bir alan ortasında. Cuma akşamı öncü bir grup gidip ufaktan ufaktan çeki düzen verir etrafa. Cumartesi sabahı toplanıp esas çıkarmayı yaparız. Yol genel olarak sıkıntısız (sıkıcı) sayılır. Saray – Kıyıköy arası biraz biraz hissedersin motosiklet kullandığını.

Saray'da yiyecek içecek tedariği sonrası, işi bitenler ufak ufak ilerler kamp alanına. Virajlar, taşlı topraklı köy yolları derken görürsün ilk ekibin çadırlarını. Ama dur bakalım. Önce bir karşıya varalım. Zaman zaman fire versek de dere geçişi bir ritüeldir Kıyıköy için.

Tepede çay-gözleme, oğlak çevirme, teneke tavuk derken neyse... smiley

Her yıl sezon başında ve sonunda yaparız Kıyıköy kampını.

Yeriz, içeriz, muhabbet ederiz.

Gerisini bir ağaçlar bilir, bir de biz...


Hallo kullanıcısının resmi

Yorumlar

Katana kullanıcısının resmi
Katana

yes  Anlatılmaz yaşanır..:)