Yeni Yıl Partisi - Hoşgeldin 2013Tarih : 22.12.2012

Yer : Yamaha Müzik Okulu - Kadıköy/İstanbul

 

2012 Aralık ayının başlarında, "Sevgili Dostlarımız…" diyerek duyurusu yapıldı.

"… Geleneksel "Yeni Yıl" partimizi bu kez Anadolu yakasında, Kadıköy Yamaha Müzik Okulu'nda gerçekleştiriyoruz. Bu kez organizasyon için kendi garajımızdan başka bir garaja geçelim, bir de canlı müzik olsun dedik ama onu da kendimiz yapalım istedik. SuperEvaRiders bünyesindeki gizli yetenekleri dışarı vurma zamanı geldi: "EvaBand" sizlere güzel bir Rock gecesi yaşatacak.

Bunun dışında tabii ki bir de hediye çekilişimiz olacak.

Birlikte eğlenmek için hepinizi bekliyoruz..."

Her SuperEvaRiders organizasyonunda olduğu gibi, bu organizasyonu da kurgularken "en güzeli olsun" mantığı ile düşündük, tartıştık…

Neticesinde de ailenin en kalabalık haliyle toplanmaya çalıştığı, başkanlarla eski başkanları, riderlarla eski riderları, İstanbul ile İzmir’i, yüzünü, sesini özlediğimiz dostlarla bir araya gelmemize vesile olan organizasyonumuzu inşa ettik.

22 Aralık Cumartesi gününün telaşı önceden hissedilmeye başlamıştı bizlerde, soğuk Aralık akşamını ısıtmak tüm ailenin göreviydi. Görev alanlar aldıkları görevlerle, Evaband hazırladığı sahne ve şarkıları ile, barmeni, bilet keseni, kapıda karşılayanı ve bunlardan daha da önemlisi katılımları ile neşemizi arttıran tüm dostlarla geceyi başlattık.

Altı yedi saat süren gecemizin sonunda, dinlediğimiz müzikler, içtiğimiz içkiler ve yaptığımız sohbetlerin lezzeti en az altı ay daha damaklarımızda kalacağından habersiz eğlendik. Geçmişte Supereva’ya emeği geçmiş tüm arkadaşlara o zamanın başkanları aracığı ile teşekkür ettik, bu teşekkür unutulmasın diye de plaketler ile objelendirdik. Kuranından, yaşatanına, o gün orada olmamıza vesile olan, herkesin emeğine de şükranlarımızı sunup ayrılıverdik.

Öyle güzel bir geceydi ki, ertesinde herkes anlatmaya çalışıyor, bildiği tüm kelime dağarcığından sözcükler seçmeye çalışıyor, ama tarif edemiyordu. Aylarca tebessümü yüzlerimizden silinmeyen o gecenin tarifi, içimizden kalem tutmuş, mürekkep yalamış değerli bir abimizin kaleminden birkaç gün sonra şu cümleler ile dökülüyordu;

"…Konumuz motosikletse eğer; bir güzel insan ordusuyla karıştım geçende. Bir kırmızı servet aldım en değerlisinden. Gözü motosikletten, gönlü dostluktan kamaşmış insanlarla kucaklaştım.

Yalnız kurt dağda, sürü caddede olur. Düğüm olmadan yumak olmuş koca bir öbekle yuvarlandım.

Sahipsiz kültürünü, umarsız dostluğunu sevdim ben bunların. Superevariders denen anlamsız isimli grubun anlamlı insanlarını önce dinledim, sonra izledim. Kim olursan ol gel demek isterdim. Ben sadece kendim olarak gidebildim.

Temcit pilavı yiyip, sandoz içtim. En güzeli, ben hariç kimsenin umurunda değildi. En çok bunu sevdim…"

 


Ace kullanıcısının resmi