Düğün Tatil Bir Arada7 Mayıs günü İstanbul'da İstanbullu Rider ve üyelerimizin katıldığı nikah töreni ile dünya evine giren İzmir Chapter Riderlarımızdan Mehmet "Gambur" Kambur ve Elif "Gamburella" Kambur'un Bodrum'da günlerce sürecek düğünü için biz de aylardır heyecanlı bir bekleyiş içerisindeydik. Malum Bodrum düğünleri başka düğünlere benzemez. Su yerine bilumum alkollü içkilerin tüketildiği,köşe başlarında Alca Seltzer servisleri yapıldığı, pisuvarların oral boşaltıma daha fazla maruz kaldığı düğünler olur bu kentte. Biz de bu düğünü bir gezi organizasyonuna nasıl çeviririz diye düşünmedik bile,herşey kendiliğinden gelişiverdi.

21 Mayıs tarihinde gerçekleşecek ana düğünden önce erkek evinde yemek, Bodrum adeti "ağırlık", kadınlar için kına gecesi vs derken aslında düğünün kaç gün önce başladığını tam olarak damat ve gelin dahi bilemiyordu. Akışına bıraktılar...

19 Mayıs tatili ile düğünü birleştirmek isteyen fırsatçı arkadaşlarımız günler öncesinden Bodrum'a gelerek yukarıda saydığım bütün gecelere katılmayı amaçladılar. Hatta hızlarını alamayıp disco disco gezenleri araya beach clup eğlenceleri sıkıştıranları da olmadı değil. Biz tatil birleştiremeyenler ise paylaştıkları fotoğrafları sosyal medyada haset ile takip ettik. Bu tatilciler İstanbul'dan hiç üşenmeyip Ayvalık'a gelip, Ayvalık Chapter ile birleşip Voltran'ı oluşturarak İzmir'de de İzmir Chapter ile öğle yemeği yiyip Bodrum'a doğru süren birkaç çılgın motorcuydu. 18 Mayıs gecelerini Ayvalık'ta bira içerek geçiren Ceyhun "Scubaman" Gelişli, Cemal "Purplewave" Mordalga, Muhammet "Mami" Kurt peşlerine Kaya "Goliath" Aytanç, Refik "Teo" Yalçınkaya'yı ve eşlerini/ablalarını da takarak kalabalık bir grup halinde İzmir'e ulaştılar.

Önceden belirlediğimiz üzere mola yerini Meşhur Kelleci Pala Ahmet mekanında vererek İzmir Chapter ile güzel bir buluşma organizasyonu ayarladık. Mideler bayram ettikten sonra evli evine köylü köyüne diyerek İzmir Chapter üyelerinden Volkan, eşi ve Bengi "Alvin" Göçhan'ı da kendilerine emanet ederek uğurladık. İşte sonrası malum discolar, kına geceleri ağırlık adetleri vs. Zıkkım içesiceler fena tatil yaptılar orda :) Aslında aynı günün sabahı İstanbul'dan otomobille yola çıkıp eşleriyle birlikte İzmir'e gelip işyerime şeref veren Onur "Klor" Kolkır ve Cenk "Ace" Taşpınar gibi efendi efendi tatil de yapabilirlerdi. Ama nispet üstüne nispet ile bütün gıybetlerimizi üzerlerine çektiler. Neyse...

Biz İzmir Chapter olarak hafif yağmurlu bir İzmir 21 Mayıs sabahında iki grup halinde yola çıktık. Sabah 7:00 itibariyle yola çıkan "Çaydanlık" grubu otoyol üzerinden yol alıp Bafa Gölü kenarındaki buluşma yerimizde olacaktı. Biz ise gerçek motosikletler ile 8:00'de yola çıkarak Ahmetbeyli virajları üzerinden buluşma yerine varacaktık. Bir saat önce çıkmış olmaları ve otobanı tercih etmeleri aslında Bafa'da bizi epeyce beklemelerine sebep olacak diye düşünerek tedirgin olmuştuk; ancak biz Bafa'da kahvaltı edip üzerine soğuk biralarımızı yudumlarken gelen Çaydanlık ekibi bizi epeyce güldürdü :) Bafa'dan sonra kalabalık bir grup halinde Bodrum'a sürdük ve önceden belirlediğimiz üzere kendisi de motorcu olan Levent Abimizin Meat Burger adlı mekanında Amerikan Style hamburgerler ve buz gibi biralar eşliğinde keyifli Bodrum tatilimizin startını vermiş olduk.

Doyan karınlar ve ıslanan damaklardan sonra ısınmış tenlerimizi de serinletelim diyerek kendimizi Nil Otel'in klor manyağı havuzuna attık. Birbirimizin odalarına yazdırdığımız biralar,türlü havuz şakaları derken zaman su gibi akıp geçti. Erkekler 15 dakika içerisinde tek tip kıyafetler ile jilet gibi olurken bayanların süslenmelerini beklemek büyük ızdırap verdi. Boğazımızdan lıkır lıkır aşağıya inen buz gibi biralar sanmayın ki keyiften, resmen o bekleme çilesinden yani :)

Yaklaşık 30 motorluk bir kortej ile erkek evine giderek öncelikle damadı giydirip sonrasında bal gibi sandozlarımızı yudumlayarak bahçede keyifli sohbetlere daldık. Bir taraftan motorlarımızı süslüyor bir taraftan da düğünün yapılacağı Bağ Evleri Otel'den haber bekliyorduk. Bütün davetlilerin geldiği haberiyle birlikte marşlara basarak Bodrum sahil yolu üzerinden Gümbet'e ulaşıp esnafı ve yollardaki insanları selamlayarak son yıllarda görülmüş en keyifli motosiklet korteji ile birlikte düğün alanına giriş yaptık.

Bizim için özel hazırlanmış damacanalar dolusu sandozun da etkisiyle halaylar, gerdan kırmalar, parmak şaklatmalar, göbek atmalar falan derken deri yelekli onca sert adam lokum kıvamına geldiğinde düğün sona ermiş ve soluğu Barlar Sokağı'ndaki Körfez Bar'da almıştık bile... Sonrası? Sonrası fena...

Yine bir klasik olarak "Bodrum'da yaşanan Bodrum'da kalır" mottası ile detay vermiyorum. Sabaha kadar çılgınca eğlence eşliğinde kahkahalarımız mekanı inletti bunu bilin yeter. Şunu da belirtmeliyim ki her zamanki gibi geceye dair zihinlerde maçın tamamı değil sadece geniş özet kaldı :) Sabah zor da olsa uyanıp kafalarımızın üzerindeki meşhur Acme ağırlığını kaldırdıktan sonra (Looney Tunes) Leman Kültür'de mükellef bir kahvaltı sofrasına oturduk.

Ve ayrılma vakti geldi çattı. Böyle organizasyonların en kötü tarafı da bu. Yakın olmayan aralıklarla görüştüğümüz böylesine sevdiğimiz onca insanla kucaklaşıp ayrılmak gerçekten koca cüsselerimizin içindeki serçe kalplerimizi yoruyor :) Yol boyunca sucuk gibi ıslanacağımızı, berbat bir yağmura yakalanıp sefil olacağımızı bilemeden sarıldık,kucaklaştık ve ayrıldık... Önümüzdeki ay Bozcaada'da görüşecek olmak en büyük tesellimiz...


Poyraz kullanıcısının resmi

Yorumlar

Rocker kullanıcısının resmi
Rocker

yes

Proceccus kullanıcısının resmi
Proceccus

"Ağırlık kısmına" biraz detay talep ediyorum.. Zira en keyifli anlardı... Çalışacağım...laugh

Gambur kullanıcısının resmi
Gambur

Bizim ile olan herkese sonsuz teşekkürler.. Sizleri çok seviyoruz.

Gamburella kullanıcısının resmi
Gamburella

Düğünümüze gelen herkese sonsuz teşekkürler..