Ayvalık Chapter / Bozcaada - 18-19 Haziran 2016"Tanrı; insanlar uzun ömürlü olsun diye Bozcaada'yı yaratmış." demiş Heredot. Biz de bu cennetin havasını bir hafta sonu için bile olsa solumak niyetiyle 18-19 Haziran tarihlerinde motorlarımızı Bozcaada'ya sürdük...

Neredeyse gelenekselleşmiş bir ritüel olan; Ekbir Petrol'de İzmir'den gelen dostları karşılayıp ufak bir kahvaltı faslından sonra yola koyulduk.

Mola vermeden Geyikli iskelesine gitmeyi planlasak da, 42 derece sıcakta sürmek epey zor oldu. Kaz Dağları geçişinde benzin bahanesiyle verdiğimiz mola, serinleme ve soluklanma molasına dönüştü. Öyle ki; sıcaktan fazla bunalan arkadaşların olduğu bile görüldü smiley

12'de yetişmeyi planladığımız Geyikli iskelesine az rötarlı da olsa 12:30 civarı ulaştık. Yaz tarifesi sebebiyle fazla beklemeden 13:00 feribotunda yerlermizi aldık ve adaya doğru yola koyulduk...

Otele yerleştikten sonra günün hareretini ve yorgunluğunu atmak için hiç vakit kaybetmeden Ayazma plajına sürdük. Ayazma plajında kimimiz için denize girmek, kimimiz için de gölgede bira/rakı içmek fazlasıyla keyifliydi. Her zaman buz gibi olan deniz suyu bile aşırı sıcak hava karşısında yenik düşmüş ve bizi olabilecek en sıcak haliyle karşılamıştı. Alternatif serinleme yöntemlerinin ardından akşam yemeğine hazırlık için tekrar otele dönüş yaptık. 

Saat 21:00 civarı adanın liman içinde bulunan en nezih mekanlarından Boruzan Restaurant'da ayrılan yerlerimizde sohbetin ve mezelerin keyfine daldık.

Ardından gecenin devamı için Just Pub'a geçtik. Mekanda after parti dolayısıyla yer bulamasak da bazılarımız cila fırsatını kaçırmadı.

Sabah yöresel tatlarla hazırlanmış mükellef bir kahvaltının ardından dönüş için hesapta olmayan bir rota planladık.

Geyikli iskelesinden Kösedere, Gülpınar, Babakale ve Behramkale üstünden dönüş hazırlığına koyulduk. Yolu biraz uzatsak da, hava aşırı sıcak olsa da, Anıl'ı böcekler soksa da smiley tarlalar arasında, köy yollarında sürmenin keyfini çıkarttık. Behramkale'de verdiğimiz son molanın ardından artık günü bitirme vakti gelmişti. 

Gezimize katılıp çok keyifli bir hafta sonu yaşamamızı sağlayan tüm dostlara teşekkür ederiz. Hayırlıoba kampımızda tekrar buluşmak dileğiyle.

Gezimizle ilgili Foto Albümüne aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.superevariders.com/d/node/401

 


Teo kullanıcısının resmi

Yorumlar

MeSa kullanıcısının resmi
MeSa

Keyifli bir hafta sonu olmuş

Gambur kullanıcısının resmi
Gambur

Kaçırdığımız için çok üzgünüz.. Gamburella & Gambur..

Mami kullanıcısının resmi
Mami

Süper gezi ;)

Proceccus kullanıcısının resmi
Proceccus

Bu sene de olamadı-gelemedim, hakkımı Hayırlıoba' dan yana kullanıyorum wink

Teo kullanıcısının resmi
Teo

Katılan tüm dostlara buradan bir kez daha teşekkür ederiz :)